Kurumsal Vatandaşlık

220223 Henkel CorporateCitizenship v6 FINAL - Thumbnail

D2C Controlling ve İş Geliştirme Üst Düzey Yönetici Karan Khanna’ya, Almanya Mesleki Eğitim Müdürü Funda Mutlu’ya, Kurumsal İletişim Müdürü Alexander Rüegg’e ve  Schwarzkopf Professional  Uluslararası Kreatif Direktörü Simon Ellis’e özel teşekkürlerimizle.

Henkel'de Kurumsal Vatandaşlık, "Toplumu Geleceğe Uyumlu Hale Getirme" yöntemimizdir. Faaliyetlerimizle; insanları yenilikçi fikirlere, sürdürülebilir davranışlara ve yeni dijital çözümlere önayak olan beceri setleri ve yetkinlikler sağlayan bir eğitimle güçlendiriyoruz. Çalışanlarımız, emeklilerimiz, müşterilerimiz, tüketicilerimiz ve STK'larımızla birlikte çalışarak sosyal ilerlemeye aktif olarak katkıda bulunuyoruz ve toplumumuzu geliştiren, amacımıza ve kurumsal değerlerimize bağlı kalarak sunduğumuz katkıları, topluma geri kazandırıyoruz.

Kurumsal kültürümüze yerleşmiş olan Kurumsal Vatandaşlığın doğası, günlük işlerimizin ötesine geçmek ve gönüllü bir sosyal taahhütte bulunmaktır. Bu çabalarla, topluluklarımıza ‘Pioneers at Heart for the Good of Generations’(Gelecek Nesiller İçin İyiliğe Öncülük Ediyoruz) amacımızı kelimelerin ifade edebileceğinden daha iyi anlatıyoruz.

Katılımımızı organize ettiğimiz üç alanı keşfedin.

Sosyal İşbirlikleri

Sosyal işbirliklerinde, şirket olarak dünya genelinde sosyal girişimleri ve kamu kuruluşlarını desteklemekteyiz.

Kurumsal Gönüllülük

Gönüllülük, sosyal taahhüdümüzün can damarıdır. Kişisel düzeyde aktif olduğumuzda bunun etkisi hayat değiştirici olabilir! Bu nedenle çalışanlarımızı, emeklilerimizi ve ekiplerimizi daha iyi bir dünyaya katkı sağlayan sosyal gönüllülük faaliyetleri konusunda destekliyoruz.

Acil Durum Yardımı

Henkel, doğal afet ve pandemi durumlarında, beklenmedik bir kriz nedeniyle acil yardıma ihtiyaç duyan insanlara acil yardım sağlamaktadır.

Türkiye’de de Kurumsal Vatandaşlık

“Hayata on kat değer kat”

Gliss, Watsons ve Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD); kadınlarımızın meslek kazanarak, iş sahibi olmaları için güçlerini birleştirdi. Projede; Aslı Şen, Demet Sabancı Çetindoğan, Didem Çapa, Feryal Gülman, Prof. Dr. Neşe Kavak, Nilüfer Bulut, Saba Tümer, Sema Güral Sürmeli, Şükran Güzeliş ve Tülin Şahin'den oluşan 10 başarılı kadın 10 farklı çanta deseni tasarladı. Çantalar, Watsons mağazalarında satışa sunularak, geliri TİKAD'ın "Kadınlara Meslek Edindirme Kursu"na aktarıldı ve kadınlar Watsons mağazalarında çalışma fırsatı için değerlendirildi.

Henkel’in çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmek için dünyanın farklı ülkelerinde sürdürdüğü “Keşif Dünyası” projesi ülkemizde de Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde gerçekleşmektedir.   

Çamaşır ve Ev Bakım iş birimimiz, CarefourSA’dan yapılan Persill, Tursil, Vernel, Perwoll, Pril, Bref, Dixi ve Clin ürünleri alışverişleri sayesinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Aile Evi’ne destekte bulundu.

Kurumsal Gönüllülük projelerimiz kapsamında çalışanlarımızın ve emeklilerimizin hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinden biri de Sanat Atölyesi oldu. Çocuk esirgeme yurdunda kimsesiz çocukların sosyal yönden gelişimi için sanat atölyesi kuruldu ve çeşitli müzik aletleriyle donatıldı.  

Henkel, TOÇEV’e (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) verdiği destek ile Sarıdallı Henkel İlköğretim Okulu’nu kurdu.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı(KAÇUV) ile yürütülen Kurumsal gönüllülük projesi “Umut için Oynayalım” ile hastahanelerdeki kanserli çocuklara moral vermek amacıyla taş boyama ve yaratıcı okuma etkinlikleri gerçekleştirildi.