Sosyal İşbirlikleri

Kurumsal taahhüdümüzün bir parçası olarak, Henkel dünya genelindeki topluluklarla doğrudan sosyal iş birlikleri kurar.

Sürdürülebilirlik nedir? Dişlerimiz neden çürür?

Turkey-Forscherwelt.jpg

Dr. Ute Krupp'un (sağdan ikinci) rehberliğinde, Hande Ardane (solda), Türkiye Kimya Derneği'nden Dr. Barbaros Akkurt ve Türkiye Yaratıcı Çocuklar Derneği'nden Selen Ayganat Almanya’da araştırmacıların dünyasında yürütülen deneyler hakkında bilgi aldılar.

Bunlar meraklı ilkokul çocuklarının Keşif Dünyası’nda araştırdığı pek çok sorudan yalnızca ikisi. 2011 yılında başlamasından bu yana bu proje Almanya'da büyük ilgi görmüş olup, Almanya ve Rusya’dan sonra üçüncü olarak, Türkiye'de başlatılmıştır. Henkel'in Keşif Dünyası programını yürüten Dr. Ute Krupp, "Keşif Dünyası’nın amacı, çocukların küçük yaşta bilimle ilgilenmesini sağlamak ve onları soru sormaya teşvik etmektir" açıklamasını yapıyor.

Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliği ile çocuklar şimdi, Keşif Dünyası'na katılıyorlar.

Krupp, "Okulların özel kimya laboratuarlarına sahip olmasına gerek yok" diyor. "Deneyler, sadece birkaç ekipman, sirke, yumurta kabuğu, nişasta, sabun ve patates gibi sıradan test malzemeleriyle herhangi bir sınıfta yapılabilir." Krupp'un girişimin başarılı olacağı konusunda kuşkusu yok: "Projenin Rusya, Arjantin ve İrlanda'ya da aktarılması büyük bir başarı oldu. Keşif Dünyası bu ülkelerde oldukça popüler!"

“Sarıdallı Henkel İlköğretim Okulu”

Henkel ve TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliği ile yaptırılan ilköğretim okulu sayesinde çocuklar daha iyi şartlarda eğitim ve öğrenim görebilecekleri bir okula kavuştu.

“İşimiz değer yaratmak”

Sloganı “İşimiz değer yaratmak” olan 33 ülkeden 100 yöneticinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşen Çamaşır ve Ev Bakım Yönetim Konferansında bir sosyal sorumluluk projesine imza atıldı.

Katılımcılar, gerçekleştirdikleri takım aktivitesi ile Henkel’in İstanbul ofisinin yakınında bulunan yardıma muhtaç bir okul olan Çağdaş Yaşam Türkan Tulumluer İlkokulu için bağış toplayarak, “İşimiz değer yaratmak”  sloganının ruhuna atıfta bulunuldu. Toplanan bağışlar ile okulun tuvaletleri yenilendi, donanımlı bir kütüphane oluşturuldu, projektör ve bilgisayar temin edildi. Böylece öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alacakları bir okul ortamı sağlandı.

Türk Henkel Çamaşır & Ev Bakım Genel Müdürü’nün okulun başarılı öğrencilerine bisiklet de hediye edileceğini duyurmasıyla öğrenciler arasında sevinç çığlıkları yükseldi ve Henkel’in katkılarıyla çocukların rüyası gerçekleşti.

“Çocuklara destek”

Henkel’in Orta ve Doğu Afrika Bölgesi’nden iş seyahati için İstanbul’a gelen yöneticiler kolları sıvayarak, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (Kaçuv) aile evi binasının eksiklerini tamamlayarak, bahçesini  mimari açıdan  yeniledi.