Marka Katılımı 

Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda kurumsal katılımına ek olarak, markalarımız da sosyal iş birlikleri kurmaktadır. 

İş ortaklarımız ve çalışanlarımız hayatın tüm alanlarında ve sosyal iş birliklerinde sürdürülebilirlik açısından çok önem taşımaktadır.. Fritz Henkel Stiftung ile iş birliği içinde markalarımız ürün ve deneyimleriyle destek olur. Hem günlük iş faaliyetlerinde hem de içinde bulunduğumuz toplumlarda bilgi, beceri ve adanmışlıklarıyla fark yaratarak, sürdürülebilirliğe katkıda bulunurlar. 

“Kadınlar ve Gençler Güçlensin, Destek Sensin”

Diadermine; Watsons ve Toplum Gönüllüleri Vakfı ile birlikte “Kadınlar ve Gençler Güçlensin, Destek Sensin” adıyla çok özel bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Proje kapsamında, meslek sahibi olmak isteyen kadınlara Watsons’ın iş birliği ile Diadermine Akademi’de eğitim olanağı sağlayacak. 80 saat sürecek güzellik uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayanlara ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verilecek. Bunun yanı sıra Toplum Gönüllüsü üniversite öğrencilerinin de Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda sosyal sorumluluk eğitimleri almalarına katkıda bulunulacak.

“Desteğin Yeter, Hayallere Güç Ver”

İstanbul Kültür Üniversitesi ve Watsons işbirliği ile hayata geçen “Gliss ile Desteğin Yeter, Hayallere Güç Ver” projesi kapsamında genç kızları hayal kurmaya teşvik etmek ve girişimcilik konusunda onlara cesaret vermek üzere “Yaratıcı İş Fikirleri” konulu bir yarışma düzenleyecek olan Gliss, birincilere sermaye desteği verecek.

“Temiz Bir Gelecek İçin El Ele”

Pril, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile el ele vererek Darüşşafakalı çocuklar arasında bir resim yarışması düzenledi ve öğrenciler ‘’daha temiz bir dünya” hayallerini resmettiler. Resim yarışması sonucunda seçilen en iyi 2 resim, yeni nesil Pril fosfatsız tablet ambalajlarına basıldı.

Umutları yeşertiyoruz

Henkel ve CarrefourSA bir kez daha Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) destek vermek için biraraya geldi. CarrefourSA Hipermarketlerinden yapılan Persil Jel, Vernel Max ve Pril Elde Yıkama Şişe ürün alışverişlerinde alınan her ürün ile kampanyaya destek verildi.İkinci kez gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan bu sosyal sorumluluk projesi ile bir kez daha, maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak üzere faaliyet gösteren Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na katkı yapıldı.

“Hayata on kat değer kat”

Gliss, Watsons ve Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD); kadınlarımızın meslek kazanarak, iş sahibi olmaları için güçlerini birleştirdi. Projede; Aslı Şen, Demet Sabancı Çetindoğan, Didem Çapa, Feryal Gülman, Prof. Dr. Neşe Kavak, Nilüfer Bulut, Saba Tümer, Sema Güral Sürmeli, Şükran Güzeliş ve Tülin Şahin'den oluşan 10 başarılı kadın 10 farklı çanta deseni tasarladı. Çantalar, Watsons mağazalarında satışa sunularak, geliri TİKAD'ın "Kadınlara Meslek Edindirme Kursu"na aktarıldı ve kadınlar Watsons mağazalarında çalışma fırsatı için değerlendirildi.

“Birlikte küçücük yüreklerde kocaman umutlar yaratalım”

Türkiye’de her yıl 0-17 yaş arası 3.000 çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Tekrarlayan vakalarla birlikte bu rakamın 5.000’lere kadar yükseldiği öngörülüyor.

Kampanya süresince CarrefourSA’dan alınan Persil, Tursil, Vernel, Perwol, Pril, Bref, Dixi ve Clin ürünleri ile Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) destek verildi.

Böylece KAÇUV tarafından oluşturulan ve çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul’a gelen, maddi durumları yetersiz ailelere ücretsiz olarak konaklama ve gıda gibi sosyal imkanlar sunan Aile Evi’nin sürdürülebilirliğine ve sayısının çoğalmasına katkı sağlandı.

“Benimle oynar mısın?”

Schwarzkopf markası ile Watsons’un da destekleriyle AÇEV ile anlamlı bir işbirliğine imza atıldı. Bu işbirliği kapsamında 2 Temmuz – 5 Ağustos 2015 tarihleri arasında Watsons mağazalarından yapılan her 20 TL’lik Schwarzkopf alışverişine, AÇEV tarafından hazırlanan Nostaljik Oyunlar seti hediye edildi. Her bir oyun, daha çok çocuğun AÇEV’in okul öncesi eğitimlerinden faydalanmasını sağladı.

“Tursil’in Akıllı Çocukları"

“Tursil’in Akıllı Çocukları” kampanyası ile Anadolu’da ihtiyacı olan okullara kitaplık ve kütüphane kuruldu. Proje kapsamında Tursil markası ile 75 kitaplık/kütüphane kuruldu. Böylece kitaba ulaşmakta zorluk çeken çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırılması amaçlandı.

“Loctite Ormanı”

Daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya için yetkili bayilerden alınan kampanya dâhilindeki Loctite ürünleri için her bir müşteri adına Konya’daki Loctite Ormanı’na bir ağaç dikildi.